Polska

Polscy amatorzy szturmują skrzynkę Procyclingstats. Marzą o starcie w… Kostaryce

Procyclingstats.com
Procyclingstats.com

Zespół, którego właścicielem jest szef gromadzącego wyniki serwisu Procyclingstats.com, Holender Stephan van der Zwan otrzymał zaproszenie na odbywający się w grudniu, etapowy wyścig Vuelta a Costa Rica. Wielką szansę dostrzegli dla siebie amatorzy znad Wisły, którzy chcą dołączyć do drużyny.

Ekipa zarejestrowana jest w… Kambodży i w sezonie 2019 wzięła jak dotąd udział w jednym wyścigu kalendarza UCI – indonezyjskim Tour de Singkarak. W jej barwach pojechali wyłącznie kolarze bez profesjonalnego kontraktu, a najlepszy z nich – Niemiec Peter Forster zajął w “Generalce” 18. miejsce.

Teraz drużyna Procyclingstats.com otrzymała prawo startu w liczącym aż dziesięć etapów Vuelta a Costa Rica, który odbędzie się w dniach 16-25 grudnia. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszego startu, także i tym razem szefostwo serwisu ogłosiło otwarty nabór do siedmioosobowej drużyny.

Informację tę podchwycił serwis naszosie.pl, za pośrednictwem którego o możliwości startu dowiedzieli się amatorzy z Polski. Tłumnie zaczęli oni wysyłać swoje zgłoszenia. Jest ich aż tyle, że o przyczynę takiego stanu rzeczy właściciele serwisu postanowili zapytać na Twitterze.

Marzenia o potencjalnym występie w wyścigu z kalendarza UCI nic nie kosztują, ale już sam start – owszem. Amatorzy muszą bowiem pokryć koszty podróży oraz zakwaterowania, które, jak wstępnie podliczyliśmy, wynoszą łącznie przynajmniej 7 tysięcy złotych (lot – 3600 + koszt przewozu roweru, hotel na 12 nocy – 3000).

Informacja ta odstraszy zapewne zdecydowaną większość chętnych, ale kto wie – może któremuś z naszych czołowych kolarzy bez zawodowego kontraktu uda się znaleźć w siódemce, która zaprezentuje się na szosach Kostaryki?

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top