Polska

Patryk Stosz opuszcza CCC Development Team

Patryk Stosz
Patryk Stosz / fot. CCC Development Team

Patryk Stosz opuszcza szeregi CCC Development Team i przenosi się do Voster-ATS.

25-letni zawodnik od 2015 roku związany był z formacją sponsorowaną przez Dariusza Miłka. W jej barwach zaliczył kilka startów w wyścigach kategorii World Tour (m.in. Eschborn-Frankfurt 2018, Tour of Turkey 2017), lecz nie zapracował sobie na miejsce w CCC Team, gdy jasnym stało się, że zespół ten zastąpi na najwyższym szczeblu BMC.

Zamiast tego został włączony do drużyny rozwojowej. Zanotował kilka wartościowych rezultatów – wygrał etap Tour of Almaty (2.1), Koronę Kocich Gór (1.2) a w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2) także był drugi.

Choć, jak sam przyznał, wielu doradzało mu przejście do zagranicznej ekipy, Stosz wybrał Voster-ATS. “Za bardzo trzyma mnie tutaj rodzina” – wyjaśniał zawodnik, któremu niedawno urodził się syn. Podkreślił przy tym jednak, że jego marzeniem pozostaje angaż w World Tourze, a jazda na krajowym podwórku ma być jedynie stanem przejściowym.

Drużyna Mariusza Witeckiego wcześniej ogłosiła przedłużenie umów z dwoma filarami ekipy – Pawłem Franczakiem i Adamem Stachowiakiem. W zespole pozostanie też Mateusz Grabis.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top