Świat

Greg LeMond: Egan Bernal nie powinien pracować na Christophera Froome’a

Greg LeMond
fot. Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Greg LeMond jest zdania, że Egan Bernal nie powinien się w przyszłorocznej edycji Tour de France godzić na rolę pomocnika Christophera Froome’a. “Ten chłopak jest na początku wielkiej kariery, nie powinien rozdawać prezentów” – ocenił.

Kolumbijczyk w 2019 roku miał być, według planów szefostwa Ineos, kolarzem numer trzy na “Wielką Pętlę”, ustępując w hierarchii Froome’owi i Geraintowi Thomasowi. Kontuzja “Białego Kenijczyka” tuż przed startem imprezy sprawiła jednak, że przesunął się o jedno oczko wyżej, a od triumfatora z sezonu 2018… okazał się zwyczajnie lepszy.

W wielu 22 lat Bernal wygrał więc swój pierwszy Grand Tour. W swoich wypowiedziach dotyczących 2020 roku jest jednak nad wyraz ostrożny i zamiast deklarować chęć obrony żółtej koszulki skłania się raczej ku roli pomocnika Froome’a, który walczyć będzie o swój piąty triumf w wyścigu.

Według LeMonda – trzykrotnego zwycięzcy “Wielkiej Pętli” młody kolarz nie powinien na nikogo się oglądać. “Proszę, Froome to nie jest jego przyjaciel. On jest u kresu kariery, Bernal dopiero ją zaczyna. Nie powinien rozdawać prezentów” – uważa, cytowany przez “VeloNews”. Amerykanin jest ponadto zdania, że 22-latek powinien “obrać swój kierunek, bo drugiej szansy może nie otrzymać”.

Dla Froome’a Tour de France i igrzyska olimpijskie w Tokio będą dwoma najważniejszymi celami 2020 roku. Póki co nie jest znany kalendarz Bernala. Wiadomo jedynie, że wystąpi w “Wielkiej Pętli”.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top