Świat

Team Ineos sięga po… 18-latka

Carlos Rodriguez
Carlos Rodriguez / fot. Kometa

Team Ineos ogłosił sprowadzenie zaledwie 18-letniego Hiszpana, Carlosa Rodrigueza. Pochodzący z Granady kolarz dotąd jeździł w juniorskim zespole Kometa – ekipie stworzonej przez Alberto Contadora.

Plotki na temat możliwego zatrudnienia utalentowanego zawodnika przez brytyjskiego giganta pojawiły się już kilka miesięcy temu. Dopiero w środę zyskały jednak oficjalne potwierdzenie – Rodriguez będzie najmłodszym kolarzem z kontraktem w World Tourze. 2 lutego skończy dopiero 19 lat.

“To dla mnie coś niesamowitego. W Team Ineos młodzi kolarze radzą sobie bardzo dobrze. Mają wokół siebie sztab absolutnych profesjonalistów. To dla mnie idealne miejsce do rozwoju” – mówił młodzian, zdradzając tym samym pobudki przenosin na Wyspy.

Rodriguez jest dwukrotnym mistrzem Hiszpanii juniorów w jeździe indywidualnej na czas (2018, 2019). Z roku na rok robi zdecydowane postępy, a w dobiegającym końca sezonie z dobrej strony zaprezentował się również podczas Tour de Gironde (2.2, zwycięstwo) czy juniorskiego Gandawa – Wevelgem (15. miejsce).

Obok “czasówek” dobrze radzi sobie w pagórkowatym terenie i sprintach z przerzedzonego peletonu. Zdaniem trenera Team Ineos, Xabiera Artetxe ma jednak zadatki na dobrego “górala”. Zapewnił on przy tym, że drużyna nie będzie póki co nadmiernie eksploatować młokosa.

Przez ostatnie dwa lata Rodriguez bronił barw juniorskiego odgałęzienia drużyny Kometa – ekipy rozwojowej, stworzonej z inicjatywy Alberto Contadora.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top