Polska

Aurela Nerlo i Marta Jaskulska w CCC-Liv Team

Aurela Nerlo i Marta Jaskulska będą w sezonie 2020 zawodniczkami CCC-Liv Team.

Nerlo to brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Polski w kategorii Elity oraz mistrzyni kraju w jeździe indywidualnej na czas U-23. 21-latka do CCC przenosi się z TKK Pacific Nestle Fitness. W sezonie 2019 obok wymienionych imprez pojawiła się również na starcie m.in. czeskiego Tour de Feminin (2.2), gdzie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

O dwa lata młodsza Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) to szósta zawodniczka MP, uczestniczka mistrzostw europy w Alkmaar. Starty na szosie łączy z występami na torze.

Obie zawodniczki zgodnie podkreślają, że kontrakt z przechodzącą w całości pod polskie skrzydła grupą jest dla nich jak spełnienie marzeń. “Widzę dla siebie wiele szans na rozwój. Poczucie, że będę częścią jeden z najlepszych ekip kobiecych to coś świetnego” – mówiła Nerlo. “Miejsce w profesjonalnej ekipie było moim celem” – wtórowała jej Jaskulska.

Barw CCC-Liv bronią już dwie inne Polki: Agnieszka Skalniak i Marta Lach. Obok nich, w gronie ekip UCI ścigać się będą w sezonie 2020 jeszcze cztery inne zawodniczki z naszego kraju: Katarzyna Niewiadoma (Canyon // SRAM), Anna Plichta (Trek-Segafredo), Małgorzata Jasińska (Casa Dorada) oraz nasza felietonistka, Karolina Perekitko (Massi-Tactic).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top