Świat

Włochy: 15-latek przyłapany na dopingu uniewinniony

Flaga Włoch
Flaga Włoch

Włoski Trybunał Antydopingowy uniewinnił przyłapanego na stosowaniu clostebolu… 15-latka. To przypadek bez precedensu, bowiem obok pozytywnych wyników kontroli, do dopingu przyznał się sam zainteresowany.

Zawodnik, którego personaliów nie ujawnia piszący o sprawie “Corriere della Sera” został przyłapany 29 lipca. Ponieważ wyraził skruchę, wniesiono o roczną dyskwalifikację. Po analizie całej sytuacji ostatecznie nie spotka go żadna kara.

Trybunał uznał, że wszelkie poszlaki wskazują na to, że clostebol dostał się do organizmu kolarza zupełnie przypadkowo. Był on składnikiem maści – Trofoderminu, którą matka chłopca kupiła rok wcześniej, a została użyta po poważnej kraksie, w której ucierpiał młody zawodnik. Nie zdawał on sobie sprawy, że przyjmuje substancję zakazaną.

To właśnie nieświadomość 15-latka była, zdaniem Trybunału, czynnikiem pozwalającym go uniewinnić. “Corriere dello Sport” przypadek ten porównuje do zjedzenia zanieczyszczonej żywności. Zdaniem dziennikarzy wyrok otworzy kolejny rozdział dyskusji na temat dopingu w sporcie.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top