Świat

Mathieu van der Poel skraca sezon przełajowy

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Mathieu van der Poel zakończy sezon przełajowy po mistrzostwach świata, które na początku lutego odbędą się w szwajcarskim Duebendorf. Ma to służyć lepszemu przygotowaniu do rywalizacji na szosie.

Holender, wnuk zmarłego w ubiegłym tygodniu Raymonda Poulidora rywalizację w trwającym sezonie przełajowym rozpoczął stosunkowo niedawno – 3 listopada w Ruddervoorde (Superprestige). Oczywiście wygrał, podobnie jak m.in. w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata w Taborze (Czechy).

Musi on jednak rozsądnie gospodarować siłami, mając za sobą wymagające sezony na MTB i szosie, a w perspektywie – rok olimpijski, w którym czeka go walka o krążek w XCO podczas igrzysk w Tokio i wielce prawdopodobny debiut w Grand Tourze (Vuelta a Espana).

W swoich wypowiedziach podkreśla on, że choć wygrywa, nie czuje się najlepiej i musi pracować nad tym, by znaleźć odpowiedni balans. W 2019 roku zdarzały mu się bowiem potknięcia – jak chociażby w trakcie Pucharu Świata MTB w Les Gets czy mistrzostw świata na szosie, które kończył na odległych lokatach.

Dlatego w sezonie przełajowym Van der Poel skoncentruje się przede wszystkim na walce w mistrzostwach świata. Po imprezie tej zakończy sezon przełajowy i rozpocznie przygotowania do wiosennej kampanii na szosie. Wiemy już, że zobaczymy go m.in. na starcie Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i naturalnie, najważniejszych północnych klasyków.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top