Świat

Enrico Gasparotto ze szwajcarską licencją

Enrico Gasparotto
Enrico Gasparotto fot. Twitter

Enrico Gasparotto od sezonu 2020 startować będzie ze szwajcarską licencją. Rutynowany, 37-letni zawodnik dotąd reprezentował Włochy.

Przypadki zmiany obywatelstwa w kolarskim świecie nie są czymś powszechnym, lecz się zdarzają. Przykładem może tu być chociażby Christopher Froome, który urodził się w Kenii i do 2008 roku reprezentował ten właśnie kraj. Swego czasu w polskich mediach sporo mówiło się o tym, że nasz kraj reprezentować może Jakub Mareczko, który jednak “od zawsze” ściga się z włoską licencją.

Decyzja Gasparotto nie może szczególnie dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że ze Szwajcarią jest związany od lat. Mieszka w tym kraju – w kantonie Ticino. Poza tym – w tamtejszej reprezentacji konkurencja jest o wiele mniejsza, niż we Włoszech, co otwiera przed doświadczonym kolarzem szansę na udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio i mistrzostwach świata 2020, które odbędą się w kraju Helwetów.

37-latek aktualnie broni barw NTT Pro Cycling (dawniej – Dimension Data). Jest dość wszechstronnym zawodnikiem – w swojej karierze dwukrotnie wygrywał Amstel Gold Race (2012, 2016), stawał też na podium Liege-Bastogne-Liege (2012). Biorąc pod uwagę fakt, że profile zarówno wyścigu olimpijskiego, jak i o MŚ są stosunkowo wymagające, może się swojej nowej kadrze bardzo przydać.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top