Świat

Daniele Bennati kończy karierę

Daniele Bennati
Daniele Bennati / fot. Movistar Team

Daniele Bennati w wywiadzie dla “La Gazzetta dello Sport” ogłosił zakończenie zawodowej kariery. 39-latek przez trzy ostatnie sezony był kolarzem Movistaru.

Włoch to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy w 2019 roku zdecydowali się powiedzieć “pas”. Na koncie ma aż 52 zwycięstwa, z czego 11 na trasach Grand Tourów. Sześciokrotnie wygrywał etapy Vuelta a Espana, trzykrotnie – Giro, zaś dwukrotnie – Touru. Po raz ostatni ręce w geście triumfu wzniósł jednak stosunkowo dawno – w sezonie 2016.

Bennati od kwietnia nie startował już w wyścigach. Jego pożegnalnym występem była Vuelta a Castilla y Leon (2.1, 25-27.04), którą ukończył na czwartej pozycji.

Przyczyną pożegnania z peletonem są powracające problemy z kręgosłupem. “Walczyłem jak sprinter na Polach Elizejskich, lecz nie dałem rady” – podsumował. Dodał także, iż nie był już w stanie przezwyciężyć bólu, lecz z uwagi na fakt, że jego zawodowa kariera trwała aż 18 lat, nie ma sobie nic do zarzucenia.

Pochodzący z Arezzo zawodnik pierwsze kroki stawiał w ekipie Acqua & Sapone. Reprezentował też barwy m.in. Lampre, Liquigasu i Tinkoff-Saxo.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top