Polska

Fausto Masnada: “Etapowe zwycięstwo podczas Tour de France to moje marzenie”

Fausto Masnada
Fausto Masnada / fot. Tour of the Alps

Fausto Masnada po zakończeniu sezonu dołączy do CCC Team. Włoski specjalista od wspinaczek zdradził, że już w swoim premierowym sezonie w barwach polskiej grupy powinien się pojawić na starcie dwóch Grand Tourów.

26-latek, który w 2019 roku błysnął podczas Tour of the Alps (wygrał dwa etapy) oraz Giro d’Italia (jeden skalp) powinien się w nowej grupie niemal z miejsca stać jednym z najważniejszych “górali”. “Chciałbym w sezonie 2020 notować podobne wyniki ale wiem, że będzie to trudne. Stanę się częścią ekipy World Touru, a to oznacza większą konkurencję i zapewne inne, konkretne zadania” – mówił w rozmowie z “Tuttobiciweb”.

Masnada zdradził, że w barwach CCC Team skupi się głównie na wyścigach etapowych. Według wstępnego projektu kalendarza powinien się pojawić na starcie Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Nie był jednak w stanie sprecyzować, co będzie podczas tych imprez jego celem. “Deklaracja walki o klasyfikację generalną jest póki co ryzykowna. Powiem zatem, że postaram się o zwycięstwa etapowe” – stwierdził.

Zapytany o wyścigi jednodniowe przyznał, że jego marzeniem jest start w Liege-Bastogne-Liege. 26-latek zdaje sobie jednak sprawę, że w premierowym sezonie na szczeblu World Touru nie ma raczej szans na rolę lidera w tymże. “To chyba klasyk, który najbardziej odpowiada mojej charakterystyce. Chcę zdobywać doświadczenie w tego typu imprezach, a potem… zobaczymy” – powiedział tajemniczo.

Bardziej długofalowym celem Masnady jest występ w Tour de France i wygranie w “Wielkiej Pętli” przynajmniej jednego etapu. W sezonie 2020 kolarz z Bergamo nie będzie jednak mieć ku temu szansy.

Masnada to jeden z kilku uznanych zawodników, którzy wzmocnią CCC Team. Do ekipy dołączą też m.in. Matteo Trentin, Ilnur Zakarin i Jan Hirt.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top