Świat

Alejandro Valverde stanie na starcie Tour de France

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde / fot. Movistar Team

Medal igrzysk olimpijskich w Tokio jest ostatnim wielkim celem w karierze Alejandro Valverde. Hiszpan występowi w Japonii podporządkuje swój kalendarz na sezon 2020. Co ciekawe, podobnie jak m.in. Michał Kwiatkowski czy Christopher Froome uważa on, że droga do walki o krążek z najcenniejszego kruszcu biegnie przez Tour de France.

“El Bala”, jeden z najbardziej utytułowanych, wciąż aktywnych kolarzy nie posiada w swoim dorobku żadnego krążka IO. Wywalczenie go w Tokio byłoby pięknym zwieńczeniem kariery, którą zawodnik Movistaru chce po sezonie 2020 zakończyć.

Co ciekawe, Valverde w drodze do igrzysk pojawi się na starcie Tour de France. To właśnie ten Grand Tour, a nie Giro d’Italia (jak w przypadku chociażby Romaina Bardeta) ma być dla niego formą przygotowania do walki o upragniony medal.

“To prawdopodobnie nie jest rozwiązanie idealne, bo przy założeniu, że ukończy Tour, do Japonii dotrze najwcześniej we wtorek (wyścig olimpijski odbędzie się w sobotę – przyp.red). Przez to nie zdąży przejść aklimatyzacji, choć nie sądzę, by dla tak doświadczonego kolarza był to wielki kłopot” – mówił menedżer Movistaru, Eusebio Unzue, argumentując wybór Valverde.

39-letni zawodnik pójdzie tym samym drogą Christophera Froome’a i Michała Kwiatkowskiego, którzy do startu w IO również przystąpią bezpośrednio po zakończeniu Tour de France. Według Brytyjczyka i Polaka, takie rozwiązanie pozwoli wystartować w Tokio w pełnym szczycie formy, bez ryzyka, że “przestrzeli” się przygotowania.

Przyszłoroczna edycja Tour de France odbędzie się w dniach 26 czerwca – 19 lipca. Wyścig olimpijski ze startu wspólnego – 25 lipca.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top