Świat

Rigoberto Uran rozważał zakończenie kariery

Rigoberto Uran
Rigoberto Uran / fot. Education First

Rigoberto Uran (Education First) zdradził, że po poważnej kraksie, w której ucierpiał podczas tegorocznej Vuelty nosił się z zamiarem zakończenia kariery.

Kolumbijczyk, drugi kolarz klasyfikacji generalnej Tour de France w 2017 roku sezonu 2019 nie może zaliczyć do szczególnie udanych. Co prawda często bywał blisko ścisłej czołówki, lecz nie był w stanie nawiązać walki o najważniejsze laury – czy to w trakcie rodzimego Colombia 2.1 (6. miejsce), czy “Wielkiej Pętli” (7.), zawsze czegoś brakowało.

Spore nadzieje 32-latek wiązał z Vuelta a Espana, lecz to, co wydarzyło się w trakcie szóstego etapu wyścigu wystawiło Urana na prawdziwą próbę. W wyniku upadku doznał m.in. uszkodzenia płuca, złamania żeber, łokcia oraz obojczyka.

Mimo tak poważnych obrażeń kolarz – sobowtór Micka Jaggera w tym tygodniu wrócił do treningów. Wyznał również, że poważnie rozważał zakończenie kariery. “Myślałem o tym leżąc w klinice wielokrotnie. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a teraz moim celem jest powrót na poziom, który niegdyś reprezentowałem” – powiedział.

Mimo stosunkowo szybkiego jak na zakres obrażeń (po zaledwie 2,5 miesiąca) powrotu na szosę nie wiadomo, czy Uran zdoła rozpocząć sezon w styczniu bądź lutym. Póki co nie są znane również jego plany dotyczące najważniejszych imprez kalendarza.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top