Polska

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś zaliczyli występ w przełajach

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. facebook.com/kwiato

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś rywalizowali w niedzielę w odbywającym się w Laskowicach wyścigu przełajowym. Kolarze Team Ineos nie nawiązali jednak walki z krajową czołówką.

“Kwiato” i “Goły” występ w “Owocowym Przełaju” potraktowali zapewne czysto treningowo. Specyfika wyścigów na błocie w połączeniu z faktem, że nie mają zbyt często okazji, by sprawdzać się w tego typu rywalizacji sprawiła, iż mimo niewątpliwej mocy drzemiącej w nogach krajowa czołówka była poza zasięgiem.

Wygrał Marek Konwa, wyprzedzając Bartosza Miklera i Patryka Kosteckiego. Michał Kwiatkowski zajął 13. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad 5 minut. Michał Gołaś z kolei sklasyfikowany został jako 34. Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Dodać wypada, że na starcie rywalizacji stanęło również kilku innych zawodników, znanych raczej z szosowych zmagań, między innymi Adrian Kurek (Hurom) i Łukasz Owsian (CCC Team).

Kwiatkowski sezon rozpocznie w styczniu. Zobaczymy go na trasie worldtourowego Tour Down Under, jak sama nazwa wskazuje odbywającego się w Australii. Póki co nie znamy planów startowych Michała Gołasia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top