Świat

Legendarne podjazdy Tour de France wszędzie… poza “Wielką Pętlą”

Vuelta a Espana
Vuelta a Espana

Według dziennikarzy “La Depeche Col” na trasie Vuelta a Espana w 2020 roku pojawi się legendarny podjazd, symbol Tour de France – Col du Tourmalet. Na pirenejskiej przełęczy ulokowany zostanie finisz 13. etapu.

Choć do prezentacji trasy hiszpańskiego Grand Touru pozostał dokładnie miesiąc (17 grudnia), medialne przecieki pozostawiają nam coraz mniej niewiadomych. Wydaje się, że jednym z kluczowych etapów wyścigu może być, zaplanowana na trzeci tydzień, jazda indywidualna na czas z metą na stromym Mirador de Ezaro.

Nie będzie to jednak jedyna z atrakcji, jaką zaserwują nam organizatorzy Vuelty. Według “La Depeche Col” wyścig zawita na Col du Tourmalet – jeden z najsłynniejszych podjazdów w Europie, symbol Tour de France. “Wielka Pętla” odwiedza przełęcz bardzo często, a w 2019 roku ulokowany był na niej finisz 14. etapu, który wygrał Thibaut Pinot.

Dziennikarze donoszą, że wspinaczka pojawi się w drugim tygodniu zmagań, na 13. etapie i będzie jedynym, “francuskim” epizodem Vuelty. Co ciekawe, inny, historyczny dla Tour de France podjazd – Col d’Izoard odwiedzi w 2020 roku peleton Giro d’Italia, zaś sama “Wielka Pętla”… wszystkie swoje najsłynniejsze wzniesienia (chociażby Mont Ventoux czy Alpe d’Huez) ominie.

Vuelta a Espana 2020 odbędzie się w dniach 14 sierpnia – 6 września. Edycję 2019 wygrał Primoż Roglić (Jumbo-Visma), przed Alejandro Valverde (Movistar) i Tadejem Pogacarem (UAE Team – Emirates).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top