Polska

Giovanni Aleotti w CCC Team od sezonu 2021

Giovanni Aleotti
fot. Tiempo de Vuelta

Giovanni Aleotti, drugi kolarz tegorocznej edycji Tour de l’Avenir będzie od sezonu 2021 zawodnikiem CCC Team. 20-latek zdradził to w rozmowie z serwisem “Tuttobiciweb”.

Pogłoski na temat tego, że Aleotti może dołączyć do polskiej formacji pojawiały się już na początku października. Początkowo jednak włoskie media informowały, że CCC Team rozważa zakontraktowanie perspektywicznego kolarza już na sezon 2020. Ostatecznie zwyciężyła opcja, zakładająca pozostanie w Team Friuli jeszcze przez rok, “odkładając” tym samym skok na głęboką wodę.

Do tego, że w 2021 roku będzie kolarzem polskiej grupy, Aleotti przyznał się sam. “Kiedy pod koniec lata osiągnąłem porozumienie z CCC, spełniłem swoje marzenie. Każdy zawodnik w moim wieku marzy o takiej umowie, a dla mnie fakt, że będę w World Tourze w jednej drużynie z Alessandro de Marchim (to idol Aleottiego – przyp.red.) daje mi dodatkową satysfakcję” – mówił, cytowany przez “Tuttobiciweb”.

W tym roku 20-latek zaliczył kilka naprawdę wartościowych rezultatów. Zdecydowanie największym jego sukcesem jest drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir i pięć miejsc w czołowej “10” na etapach (najtrudniejszy – do Tignes, wygrany przez Attilę Valtera z CCC Development Team ukończył na 4. pozycji). Oprócz tego był drugi w Karpackim Wyścigu Kurierów i wygrał Trofeo Edil.

CCC Team konsekwentnie realizuje więc politykę angażowania młodych zawodników. W sezonie 2020 do ekipy dołączą Georg Zimmermann, Michał Paluta i Kamil Małecki.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top