Świat

“As”: Mirador de Ezaro na trasie Vuelta a Espana

Mirador de Ezaro
Mirador de Ezaro / fot. wikimedia commons

To już niemal pewne – piekielnie stromy (do 40% nachylenia) podjazd na Mirador de Ezaro pojawi się na trasie Vuelta a Espana 2020. Według dziennikarzy “As”, wieńczyć on będzie etap jazdy indywidualnej na czas.

Plotki o tym, że kolarze pojawią się na Ezaro przewijają się w hiszpańskiej prasie od dłuższego czasu. Pierwotnie sugerowano, iż zawodnicy sprawdzą swoje siły w liczącej 1,8 kilometra “czasówce”, obejmującej jedynie wspinaczkę. Dziennikarze “As” dotarli jednak do informacji, że próba będzie o wiele dłuższa (około 30 kilometrów), a kolarze w punkcie widokowym będą swoje zmagania kończyć.

Na to, by słynny podjazd znalazł się na trasie mocno naciskają władze prowincji A Coruna, które zdają sobie sprawę, że tak spektakularna arena zmagań jeszcze bardziej wypromuje region. “Zaproponowały one organizatorom projekt etapu ze startem w Muros, który przez Carnotę biegłby na Mirador de Ezaro” – czytamy.

Brak dokładniejszych szczegółów, lecz wszystko wskazuje na to, że na przeważającej długości trasa byłaby płaska jak stół, z wyrastającą na finiszu wspinaczką. Jej zarys prezentujemy poniżej:

źr. Google Maps

Według hiszpańskiej gazety, etap miałby się odbyć w trzecim tygodniu zmagań. Na informację o ostatecznym jego kształcie musimy jednak poczekać do oficjalnej prezentacji trasy Vuelty, która odbędzie się 17 grudnia w Madrycie.

Według oficjalnych zapisów, maksymalne nachylenie na podjeździe osiąga 30%. W 2016 roku, kiedy zlokalizowano tam finisz 3. etapu komputery niektórych zawodników wskazywały jednak wartość o dziesięć punktów procentowych wyższą.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top