Świat

Katusha-Alpecin zalega z wypłatą wynagrodzeń

Team Katusha - Alpecin
Team Katusha - Alpecin / fot. Laura Fletcher/ The Peloton Brief

Kolarze Katusha-Alpecin wciąż nie otrzymali należnego im za październik wynagrodzenia. Choć sytuacja taka absolutnie nie powinna mieć miejsca (zwłaszcza w drużynie szczebla World Tour) to prawnik grupy przekonuje, że “jest dość normalna”.

Zespół, który po zakończeniu sezonu połączy się z Israel Cycling Academy należał w sezonie 2019 do najsłabszych ekip topowej dywizji, odnosząc zaledwie pięć zwycięstw (z czego dwa – w mistrzostwach kraju). W maju opuścił go Marcel Kittel, który zdecydował się zakończyć karierę, co jeszcze bardziej osłabiło grupę.

Ostatnie miesiące jej funkcjonowania pod “starym” szyldem nie są więc łatwe. Jak się okazuje, pojawiły się w grupie zaległości finansowe. Serwis “Cyclingnews” ujawnił, że zawodnicy wciąż nie otrzymali wynagrodzeń za październik. Kilkutygodniowe opóźnienie nastąpiło również w przypadku wrześniowych wypłat.

Ciekawa jest w tym kontekście wypowiedź prawnika zespołu, Alexisa Schoeba, który bagatelizuje całą sytuację. “Faktycznie, w przypadku miesiąca października mają miejsce pewne opóźnienia. Pod koniec sezonu jest to jednak dość normalna sytuacja” – stwierdził. Dodał przy tym, że winni takiego stanu rzeczy są sponsorzy, a raczej – zapisy w ich umowach.

“Niektórzy zastrzegli, że pieniądze przelewać będą dopiero pod koniec miesiąca, co powoduje mały zastój. Nie stawia nas to w komfortowej sytuacji, ale każdy musi zdawać sobie z tego sprawę” – podkreślił.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top