Świat

UAE Team – Emirates może pozwać Kristijana Duraska

Kristijan Durasek
Kristijan Durasek / fot. UAE Team - Emirates

Kristijan Durasek, który w czwartek ukarany został przez Międzynarodową Federację Kolarską czteroletnią dyskwalifikacją za stosowanie zabronionych substancji może wkrótce zostać pozwany do sądu przez jego dotychczasowy zespół – UAE Team – Emirates.

Durasek został zdyskwalifikowany na postawie wyników śledztwa austriackiej policji, prowadzącej akcję pod kryptonimem “Aderlass”. W komunikacie UCI czytamy, że chodzi o “stosowanie zabronionych substancji”, bez informacji, o jakie dokładnie chodzi.

Kara Chorwata obejmuje lata 2016-2019 co oznacza, że teoretycznie do rywalizacji powrócić on może już 1 stycznia 2020 roku. O ile ktoś zechce go zatrudnić, bowiem UAE Team – Emirates poinformował w lakonicznym komunikacie, że kontrakt z 32-latkiem został rozwiązany ze skutkiem natychmiastowym.

To jednak nie koniec jego problemów. “Prawnicy zespołu analizują opcje, dotyczące uzyskania możliwego odszkodowania” – czytamy. Oznacza to, iż Durasek może spodziewać się pozwu.

W okresie, za który wyniki kolarza zostaną anulowane wygrał on m.in. jeden z etapów Tour of Croatia, wyprzedzając Vincenzo Nibalego i Jana Hirta.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top