Świat

Alfred Wright dołącza do Bahrain-Merida

Alfred Wright
Alfred Wright, fot. Twitter

Alfred Wright, który od sierpnia był stażystą w ekipie CCC Team, podpisał kontrakt z Bahrain-Merida. Grupa z Bliskiego Wschodu związała się z nim dwuletnim kontraktem.

20-latek w tym sezonie zanotował kilka naprawdę znaczących wyników, z których najważniejszym jest etapowy skalp podczas Tour de l’Avenir. Wright wygrał też jeden z etapów “Baby Giro” – Giro Ciclistico d’Italia. Jako stażysta CCC Team wziął udział m.in. w Deutschland Tour (kat. 2.HC) i Gooikse Pijl (1.1).

Szefostwo polskiej ekipy nie zdecydowało się na zaoferowanie mu kontraktu. Pojawiającą się szansę wykorzystała więc grupa Bahrain-Merida, angażując młodego zawodnika z Wysp na dwa lata. “Czuję ekscytację związaną z pełnoprawnym debiutem w dorosłym peletonie” – napisał na Twitterze.

Dla drużyny, która przed sezonem 2020 przechodzi gruntowne zmiany (dołączył do niej jeden z współtwórców potęgi brytyjskiego kolarstwa, Rod Ellingworth, zaś partnerem technicznym został McLaren) zaangażowanie Wrighta to inwestycja w przyszłość. Równolegle ogłoszono transfer Kolumbijczyka Santiago Buitrago – szóstego kolarza klasyfikacji generalnej bardzo trudnego, młodzieżowego Giro della Valle di Aosta.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top