Świat

Romain Bardet odpuszcza start w Tour de France 2020

Romain Bardet
Romain Bardet, fot. AG2R La Mondiale / Justin Setterfield/Getty Images

Romain Bardet (AG2R La Mondiale) nie wystartuje w przyszłorocznej edycji Tour de France. Ma to służyć lepszemu przygotowaniu do igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

O swoich planach startowych na najbliższy sezon Francuz poinformował podczas spotkania z mediami, odbywającego się w Alpach.

29-latek starty w 2019 roku zakończył po nieudanym dla siebie występie w “Wielkiej Pętli”. Wymieniany w szerokim gronie faworytów, już po pierwszych dniach rywalizacji musiał porzucić marzenia o walce o triumf i ostatecznie zadowolić się musiał koszulką najlepszego górala imprezy.

Wydawać się mogło, że chęć powetowania sobie tego niepowodzenia skłoni Bardeta do występu w Tour de France w roku olimpijskim. Tak się jednak nie stanie. Zamiast tego zobaczymy go w Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Do IO w Tokio przygotowywać się będzie właśnie poprzez Corsa Rosa i starty w wyścigach jednodniowych.

“Nie było łatwo podjąć tę decyzję, ale nadszedł czas, by zrobić coś innego” – uzasadniał, cytowany przez Cyclingnews.

Niespełna 24 godziny wcześniej bardzo podobny program startowy ogłosił Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo). Także i on uważa, że najlepszą drogą przygotowań do walki o medale w Japonii jest odpuszczenie Tour de France. Innego zdania są m.in. Christopher Froome i Michał Kwiatkowski, którzy planują występ w “Wielkiej Pętli” mimo, iż wyścig olimpijski ze startu wspólnego odbędzie się niespełna tydzień po jej zakończeniu.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top