Polska

Paweł Franczak i Adam Stachowiak zostają w Voster-ATS

Paweł Franczak
Paweł Franczak, fot. Voster-ATS

Prokontynentalna ekipa Voster-ATS ujawniła, że w sezonie 2020 jej zawodnikami pozostaną dwaj czołowi kolarze: Adam Stachowiak i Paweł Franczak.

Łupem tego duetu padło łącznie aż sześć z siedmiu zwycięstw ekipy w 2019 roku. Stachowiakt triumfował na królewskim etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego z metą na Przehybie, wygrywając również klasyfikację generalną.

“Franek” z kolei zanotował dwa etapowe skalpy Bałtyk-Karkonosze Tour, węgierską odsłonę Visegrad 4 (w Kerekparverseny) a przede wszystkim – klasyfikację generalną wyścigu Belgrad – Banja Luka (kat. 2.1) co jest jednym z istotniejszych sukcesów naszego kolarstwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Póki co niewiadomą są losy pozostałych ośmiu zawodników Voster-ATS. Drużyna informacje na temat ich kontraktów przekaże zapewne niebawem.

Formacja Mariusza Witeckiego to jedna z czterech polskich drużyn Continental w sezonie 2019, obok Huromu, Wibatechu i CCC Development. W przyszłym roku zestawienie to poszerzy się prawdopodobnie o drużynę tworzoną przez Andrzeja Domina, zaś w miejsce Huromu pojawi się nowy zespół, budowany przez Dariusza Banaszka.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top