Świat

Vincenzo Nibali stanie na starcie Giro d’Italia i odpuszcza Tour de France

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali / fot. Bahrain-Merida

Vincenzo Nibali w sezonie 2020 pojawi się na starcie Giro d’Italia. Dwoma innymi, wielkimi celami będą dla niego igrzyska olimpijskie w Tokio oraz mistrzostwa świata.

Plany startowe “Rekina z Mesyny” zdradził dyrektor sportowy jego nowej grupy, Luca Guercilena który podkreślił, że mimo zaawansowanego już wieku Nibali przed rozpoczęciem przygody z Trek-Segafredo tryska optymizmem.

“Enzo jest nastawiony niezwykle entuzjastycznie, jak nastolatek. Nie ma się jednak czemu dziwić – nowy zespół to nowe możliwości, więc motywacja przychodzi niemalże sama” – mówił Guercilena, cytowany przez “La Gazzetta dello Sport”. Zdradził on również plany startowe swojej największej gwiazdy na kolejny sezon.

Menedżer ujawnił, że Nibali stanie na starcie Giro d’Italia, gdzie powalczy o swój trzeci triumf w tym wyścigu. Gdyby udało mu się wygrać, stałby się najstarszym triumfatorem w historii, wyprzedzając Lorenzo Magniego, który sztuki tej dokonał mając 34 lata i 150 dni (“Rekin” za kilka dni obchodzić będzie 35. urodziny).

Po zakończeniu Corsa Rosa kolarz Trek-Segafredo odpuści Tour de France, by we właściwy sposób przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Z imprezą tą ma niewyrównane rachunki, bowiem w Rio de Janeiro szanse na złoto stracił po upadku kilka kilometrów przed metą. Nibalego zobaczymy także w mistrzostwach świata w Aigle-Martigny, które mogą być dla niego ostatnią w karierze szansą na tęczową koszulkę.

Decyzja o rezygnacji ze startu w Tour de France oznacza, że kolarza Trek-Segafredo możemy zobaczyć na trasie Tour de Pologne. Według zapowiedzi Czesława Langa, trasa edycji 2020 ma sprzyjać przygotowaniom do IO w Tokio, lecz póki co wizja Nibalego na starcie jest niczym więcej, niż jedynie spekulacją.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top