Polska

Szymon Rekita i Filip Maciejuk zostają w Leopard Pro Cycling

Szymon Rekita
Szymon Rekita / fot. Leopard Pro Cycling

Szymon Rekita i Filip Maciejuk pozostaną w sezonie 2020 kolarzami kontynentalnej ekipy Leopard Pro Cycling. Włodarze formacji z Luksemburga we wtorek poinformowali o tym za pośrednictwem strony internetowej.

O ile Maciejuk (którym swego czasu zainteresowana była swego czasu ekipa Jumbo-Visma) w 2019 roku znacząco obniżył loty, tak Rekita ma za sobą naprawdę udany sezon. 25-latek wygrał Tour of Antalya (2.2) i zajął bardzo wysokie, 5. miejsce w Tour de Luxembourg (2.HC). Podczas Tour de Pologne jechał w barwach reprezentacji Polski, będąc jej najlepszym kolarzem.

Wydawać się mogło, że te wyniki dadzą Polakowi przepustkę do grupy prokontynentalnej czy nawet World Touru (w 2015 roku był już stażystą Treka), lecz ostatecznie tak się nie stało. Przez co najmniej jeden sezon pozostanie on jeszcze na szczeblu Continental.

Menedżer zespołu, Markus Zingen przyznał, że zależało mu na utrzymaniu w składzie jego dotychczasowego trzonu. “To da nam stabilność i płynność, a nowi kolarze będą mieli się od kogo uczyć, choć nasze zestawienie wciąż jest relatywnie młode” – podsumował.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top