Świat

Monachium gospodarzem mistrzostw Europy w kolarstwie 2022

Monachium 2022
Monachium 2022

Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym odbędą się w 2022 roku w Monachium. Stolica Bawarii gościć będzie w tym samym czasie również przedstawicieli innych dyscyplin sportu.

Kolarskie ME, których prestiż jest sprawą mocno dyskusyjną, będą częścią multidyscyplinarnej imprezy, która odbędzie się w dniach 11-21 sierpnia. W jej ramach odbędzie się również walka o medale w lekkoatletyce, golfie, gimnastyce, wioślarstwie i triathlonie. Organizatorzy zastrzegają przy tym, że grono dyscyplin może jeszcze zostać poszerzone.

Póki co niewiele wiadomo na temat trasy, na jakiej rywalizować mogą szosowcy. Władze europejskiej federacji ujawniły jedynie, że poprowadzona ona zostanie na południe od Monachium, “wśród jezior i gór, stanowiących wymagającą i atrakcyjną arenę”.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie w kategorii Elity odbywają się od 2016 roku. W sezonie 2019 po złoty medal sięgnął Elia Viviani (Włochy / Deceuninck – Quick Step), wyprzedzając Yvesa Lampaerta (Belgia, także DQS) oraz Pascala Ackermanna (Niemcy, BORA-hansgrohe). W 2016 roku srebrny medal wśród kobiet wywalczyła Katarzyna Niewiadoma, która w tym samym sezonie oraz rok wcześniej cieszyć się mogła mistrzostwem w kategorii U-23.

W 2020 roku mistrzostwa Europy odbędą się we włoskim Trydencie. Gospodarza w sezonie 2021 jeszcze nie znamy.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top