Felietony

Karolina Perekitko felietonistką Kolarsko.pl!

Do grona felietonistów serwisu Kolarsko.pl dołącza Karolina Perekitko! 21-latka od sezonu 2020 reprezentować będzie barwy hiszpańskiego zespołu Massi-Tactic. “Jestem naprawdę podekscytowana” – pisze w swoim premierowym tekście.

Moje wpisy będą o kolarskim życiu. O tym, co dzieje się u mnie, o życiu w Hiszpani i innych aspektach kolarskiego rzemiosła. Jak już wiecie, od stycznia będę zawodniczką grupy UCI – Massi-Tactic Women’s Cycling Team. Za mną pierwsze spotkanie z ekipą, które odbyło się w zeszły weekend. Jestem naprawdę podekscytowana!

Niemal kompletna ekipa Massi-Tactic na sezon 2020

Łącznie w ekipie jeździć będzie 15 dziewczyn. Ja zdążyłam poznać 14 z nich, ponieważ jedna – Agua Marina Espinola – jest z Ameryki Południowej i nie zdołała dojechać na obóz. Pierwszego dnia tego “mini-obozu” odbyłyśmy wspólny trening, ugotowaliśmy obiad, omówiliśmy “drużynowe sprawy” i zjedliśmy kolację. Kolejnego – odwiedziłyśmy fabrykę ubrań jednego z naszych sponsorów, firmy Tactic w Gironie. Tam zjedliśmy wspólnie śniadanie i wypiliśmy kawę.

Migawka ze wspólnego treningu

Potem przyszła pora na trening, podczas którego zorganizowano również sesję zdjęciową. Następnie obiad (hiszpańskie jedzenie wyjątkowo mi posmakowało!) i powrót “do bazy”. Po szybkim prysznicu nadszedł czas na ustawienie pozycji z trenerem Javierem Solą, z którym pracujemy od września tego roku. Bardzo podoba mi się jego podejście do treningu. Mamy bardzo dobry kontakt i mam nadzieję, że razem zrobimy duży progres.

Finałowego dnia odbyłyśmy (a jakże) wspólny trening, zjadłyśmy obiad i każdy ruszył w swoją stronę. Po raz kolejny z drużyną spotkam się na początku grudnia. Spodziewajcie się wtedy kolejnego raportu!

Karolina Perekitko

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top