Świat

Bauke Mollema wygrał Japan Cup… podstępem

Bauke Mollema
Bauke Mollema / fot. Japan Cup / Trek-Segafredo

Bauke Mollema (Trek-Segafredo) ma za sobą bardzo udany sezon, zwieńczony triumfami w Il Lombardia i Japan Cup. Na sukcesie w drugim z wymienionych wyścigów cieniem kładzie się jednak fortel, jaki zastosował.

Mollema, który w tym miesiącu skończy 33 lata imponował solidnością w trakcie Giro d’Italia, a podczas jesiennych, włoskich klasyków był jednym z najsilniejszych kolarzy peletonu. Wysoką dyspozycję utrzymał także po zakończeniu kampanii w Italii, wieńcząc sezon triumfem w Japan Cup. Na ostatnich metrach pokonał wtedy Michaela Woodsa (Education First). Jak się okazuje – dzięki sprytnemu, choć nie do końca uczciwemu zagraniu.

Materiał opublikowany przez ekipę Kanadyjczyka pokazał, że w trakcie rozgrywanego na rundach wyścigu Holender okłamał swojego rywala, kiedy ten zapytał, ile okrążeń im pozostało. Woods dał się zaskoczyć sprintem Mollemy na metę, gdyż myślał, że do pokonania mają jeszcze 10 kilometrów.

“Dla Mike’a to powinna być lekcja, że towarzysze z peletonu nie zawsze są do końca szczerzy” – skomentował gorzko szef Education First, Jonathan Vaughters.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top