Świat

Prezentacja trasy Vuelta a Espana 17 grudnia

Vuelta a Espana
Vuelta a Espana

Prezentacja trasy przyszłorocznej edycji Vuelta a Espana odbędzie się 17 grudnia. Jak dotąd niewiele jest przecieków, dotyczących tego, jak wyglądać może w sezonie olimpijskim trzeci z Grand Tourów.

Póki co wiadomo jedynie, że wystartuje on w Holandii. Kolarze pierwszego dnia zmagań pojadą w liczącej niespełna 24 kilometry drużynowej “czasówce” ze startem i metą w Utrechcie. Następnie czeka ich sprinterski odcinek z Hertogenbosch do tego samego miasta, zaś ostatniego dnia pobytu w Kraju Tulipanów zaliczą odcinek, którego główną areną będzie Breda.

Co ciekawe, tuż po starcie honorowym trzeciego dnia zmagań, przejdą… pieszo przez Grote Kerk – jedną z największych atrakcji turystycznych Kraju Tulipanów. Niewiele wiadomo póki co na temat tego, jak przebiegać będzie “hiszpańska”, właściwa część wyścigu.

W poniedziałek poinformowano, że oficjalna prezentacja Vuelta a Espana 2020 odbędzie się 17 grudnia w Madrycie. Jedynym istotniejszym przeciekiem jest rozważana jazda indywidualna na czas z piekielnie trudnym Mirador de Ezaro, gdzie nachylenie sięga momentami 40%.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top