Świat

Petr Vakoc dołączy do Corendon-Circus

Petr Vakoc
Petr Vakoc / fot. Deceuninck - Quick Step

Jak udało nam się ustalić, Petr Vakoc zostanie kolarzem Corendon-Circus. Czech, związany od wielu lat z ekipą Deceuninck – Quick-Step należeć będzie do najjaśniejszych punktów formacji Philipa Roodhoofta.

27-latek jest wychowankiem Dukli Praga, lecz błyskawicznie wyłowiony został przez Patricka Lefevere’a i w 2013 roku włączony do jego zespołu rozwojowego – Etixx-iHNed. Od sezonu 2014 jeździł już w ekipie worldtourowej, zaliczając m.in. zwycięstwo etapowe podczas Tour de Pologne czy triumf w Brabanckiej strzale.

Znakomicie rozwijającą się karierę przerwał poważny wypadek, w którym Vakoc ucierpiał na początku 2018 roku w Republice Południowej Afryki. Podczas treningu został potrącony przez ciężarówkę i doznał m.in. złamań kręgosłupa. Z tego powodu stracił cały sezon, a do rywalizacji wrócił w sezonie 2019.

Wartościowych wyników jednak brakowało (poza miejscem w “10” na jednym z etapów Criterium du Dauphine oraz medalami mistrzostw Czech), co wobec sporej konkurencji w zespole doprowadziło do decyzji Vakoca o zmianie otoczenia.

Jak udało nam się ustalić, plotki o przejściu do Conrendon-Circus w najbliższym czasie zyskają oficjalne potwierdzenie. Tym samym 27-latek dołączy do zespołu Mathieu van der Poela i obok Holendra oraz Sachy Modolo (który również lada dzień przeniesie się do drużyny) stanie się jednym z jej najsilniejszych punktów.

Mimo faktu, że Vakoc przeniesie się o szczebel niżej (Corendon jeździ z licencją ProContinental), kalendarz ekipy powinien być całkiem niezły. Z pewnością zobaczymy ją w niemal wszystkich najważniejszych wyścigach klasycznych wiosny, a istnieje realna szansa, iż stanie ona również na starcie Vuelta a Espana.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top