Świat

Mathieu van der Poel wystartuje w Mediolan – San Remo

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” ujawnili pierwsze szczegóły, dotyczące szosowego kalendarza Mathieu van der Poela na sezon 2020. Holendra zobaczymy m.in na trasie Mediolan – San Remo.

Van der Poel w tym roku przebojem wdarł się do czołówki szosowców, w porywającym stylu wygrywając m.in. Amstel Gold Race czy Dwars door Vlaanderen. Występy te udanie łączył ze startami w MTB, a obecnie niemal płynnie “przeszedł” do przełajów, sięgając w sobotę po trzeci z rzędu tytuł mistrza Europy.

Już wcześniej Holender sygnalizował, że podczas igrzysk olimpijskich w Tokio skupi się na starcie w cross-country i na szosie go nie zobaczymy. W kwestii sezonu szosowego więcej było jednak domysłów, niż suchych faktów. Jego grupa, Corendon-Circus stanie prawdopodobnie na starcie Vuelta a Espana, lecz czy zobaczymy tam MvdP – nie wiadomo.

“La Gazzetta dello Sport” informuje, że 25-latek pojawi się na starcie kilku z najważniejszych wyścigów wiosennych – Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i przede wszystkim – monumentu Mediolan – San Remo. Następnie czeka go kampania północnych klasyków z Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix na czele.

Wygląda więc na to, że natężenie startów u Van der Poela będzie w 2020 roku jeszcze wyższe, niż w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jak Holender to zniesie? Można mieć poważne obawy, gdyż już po sobotnich ME w przełajach sygnalizował, że choć cieszy go wynik, to jego kondycja – już mniej.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top