Świat

Sacha Modolo zostanie kolarzem Corendon-Circus

Sacha Modolo
Sacha Modolo / fot. Education First

Sacha Modolo zostanie wkrótce zaprezentowany jako kolarz Corendon-Circus. Grupa, której największą gwiazdą jest Mathieu van der Poel zostanie tym samym w znaczący sposób wzmocniona.

Włoski sprinter przez ostatnie dwa sezony był kolarzem Education First. Jego umowa z drużyną nie została jednak przedłużona, a mimo, iż mamy już prawie połowę listopada, Modolo wciąż nie ogłosił, gdzie będzie jeździć w 2020 roku. W gronie zainteresowanych nim ekip wymieniano m.in. Israel Cycling Academy i Corendon-Circus. Dziennikarze “Wielerflits” dotarli do informacji, że 32-latek reprezentować będzie barwy drugiej z wymienionych.

Formacja z Belgii od ubiegłego sezonu jeździ z licencją ProContinental. Mogliśmy ją oglądać w wielu, prestiżowych wyścigach (m.in. Nokere Koerse czy Amstel Gold Race), lecz ciężar odpowiedzialności za jej wyniki spoczywał niemal wyłącznie na barkach Mathieu van der Poela, który zdobył ponad 60% wszystkich punktów drużyny.

Przed 2020 rokiem zespół chce się znacząco wzmocnić i zadebiutować w Grand Tourze. Jego włodarze potwierdzili już, że ubiegać się będzie o dziką kartę na Vuelta a Espana. Mówi się, iż do ekipy dołączy Czech, Petr Vakoc, który pożegna się z Deceuninck – Quick Step. On oraz Modolo (którego pozyskanie ogłoszone zostanie zapewne lada dzień) sprawią, że ekipa stanie się o wiele bardziej wszechstronna.

Sacha Modolo ma na koncie 46 zawodowych zwycięstw, z których najcenniejszymi są te, wywalczone podczas Giro d’Italia w 2015 roku (wygrał dwa etapy). Dwa lata temu triumfował na 2. etapie Tour de Pologne z metą w “świątyni sprintu” w Katowicach.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top