Bez kategorii

Romain Bardet i nieudany start w przełajach

Romain Bardet
Romain Bardet / fot. AG2R La Mondiale

Romain Bardet w sobotę wystartował w organizowanych przez jego macierzysty klub – VS Brivadois zawodach przełajowych. Z rywalizacji musiał się jednak szybko wycofać, bo w jego rowerze… złamała się kierownica.

29-latek ma za sobą rozczarowujący sezon. Największym niedosytem był dla niego występ w Tour de France. Będący w szerokim gronie faworytów kolarz AG2R La Mondiale już w pierwszej fazie wyścigu zaliczył duże straty i marzenia o wysokim miejscu w “generalce” mógł porzucić. Ostatecznie udało mu się wywalczyć koszulkę najlepszego górala wyścigu, lecz było to raczej marnym pocieszeniem.

Po “Wielkiej Pętli” zakończył sezon zapowiadając, że musi nabrać nieco świeżości. Już teraz snuje plany na 2020 rok (a wśród nich między innymi start w Giro d’Italia), w międzyczasie trenując między innymi na rowerze przełajowym. Formą przygotowań miał być dla niego też udział w wyścigu w Bageasse.

Niedługo po starcie odbywającej się w sobotę imprezy Bardet musiał się jednak wycofać z powodu złamanej kierownicy. Dla dostawcy sprzętu dla grupy powinien to być istotny sygnał. W przeszłości, w sezonie 2017 (kiedy rowery AG2R dostarczał jeszcze Factor, a nie jak obecnie – Eddy Merckx) groźną kraksę zaliczył z tego powodu kolarz drużyny rozwojowej, Maxime Roger.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top