Polska

Krzysztof Wyrzykowski odchodzi z Eurosportu. “Wyrosłem z wieku czeladnika”

Krzysztof Wyrzykowski
Krzysztof Wyrzykowski (z prawej)

Krzysztof Wyrzykowski rozstaje się z redakcją Eurosportu. Komentator, który w niedzielę skończył 75 lat tworzył wraz z Tomaszem Jarońskim duet komentatorów, stając się prawdziwą legendą.

Wyrzykowski i Jaroński wspólnie komentowali od lat zawody biathlonowe i wyścigi kolarskie. Ich charakterystyczny, swobodny styl, wplatane anegdoty oraz ciekawostki sprawiły, że zaskarbili sobie wielką popularność. Do klasyki przeszło już ich “Rach, ciach, ciach!” z igrzysk olimpijskich w Turynie, kiedy srebrny medal wywalczył Tomasz Sikora. Podobnie zresztą jak “Pchamy!”, które narodziło się, kiedy Rafał Majka walczył w 2014 roku o triumfy etapowe w Tour de France.

Do informacji o rozstaniu Wyrzykowskiego z Eurosportem dotarli dziennikarze serwisu “Wirtualnemedia”. Według nich 75-latek pożegnał się już z redakcją i jest gotowy na rozpoczęcie nowej przygody.

Co było powodem takiej zmiany? “Decyzją szefostwa stacji miał już nie komentować zawodów biathlonowych, tylko występować jako ekspert w studiu przy niektórych transmisjach” – czytamy. Dodatkowo, znacząco miał być zmniejszony jego udział w komentowaniu zawodów kolarskich.

“Proponowano mu współpracę przy produkcji osobnych materiałów do internetu, co dziennikarz ocenił za niekonkretną i mało poważną ofertę” – czytamy.

“Ja naprawdę wyrosłem z wieku czeladnika. Dostałem (już mocniej) w drugi policzek” – napisał w pożegnalnym mailu do redakcji, który przytaczają dziennikarze serwisu “Wirtualnemedia”.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top