Świat

Mario Cipollini zmaga się z zapaleniem mięśnia sercowego

Mario Cipollini
Mario Cipollini

Mario Cipollini, jeden z najwybitniejszych sprinterów w historii, cierpi na zapalenie mięśnia sercowego. Przed kilkoma tygodniami przeszedł operację, a teraz opowiedział o swoim problemie dziennikarzom “La Gazzetta dello Sport”.

Włoch, który w marcu skończył 52 lata odniósł w karierze aż 167 zwycięstw. Po zakończeniu zawodowej kariery nadal pozostawał aktywny. Teraz czeka go jednak dłuższy rozbrat z rowerem. Cierpi na zapalenie serca i jak przyznał, informacja o chorobie była dla niego wielkim ciosem.

“To chwile, kiedy wiatr wieje mi w twarz, ale ja jestem przyzwyczajony do walki” – mówił, cytowany przez “Gazzettę”. “Cierpię na poważną chorobę, która może nawet doprowadzić do śmieci. Matka mojego przyjaciela zmarła w jej wyniku” – kontynuował.

Operacja, którą przeszedł Cipollini poprawiła jego stan, lecz on sam przyznał, że wciąż nie czuje się najlepiej. “Jestem nieco apatyczny. Lekarze nakazali mi odpoczynek i to teraz jedyne lekarstwo. Jestem na diecie, jem bardzo mało węglowodanów. Mam nadzieję, że to wszystko skończy się już w styczniu” – zdradził.

Włoch ma na koncie m.in. 42 etapowe zwycięstwa podczas Giro d’Italia i 12 w Tour de France. W 2002 roku, w Hasselt-Zolder został mistrzem świata. Kilka miesięcy wcześniej wygrał z kolei Mediolan – San Remo. Jest postacią bardzo kontrowersyjną. Pojawiały się w jego kontekście zarzuty o terroryzowanie żony, a po igrzyskach w Rio de Janeiro zasugerował, że Vincenzo Nibali mógł przemyśleć końcówkę wyścigu i “dogadać” się z rywalami, zapewniając sobie złoty medal.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top