Świat

Christopher Froome przeszedł kolejny zabieg

Christopher Froome
Christopher Froome

Christopher Froome (Team Ineos) przeszedł w piątek zabieg biodra i łokcia. Usunięte zostały z nich metalowe elementy, które miały pomóc w wyleczeniu urazów.

Urodzony w Nairobi kolarz przed czwartym etapem tegorocznego Criterium du Dauphine zaliczył fatalny upadek, w wyniku którego doznał między innymi pęknięcia miednicy oraz złamań żeber, uda i łokcia. Jego rekonwalescencja trwała bardzo długo, a skutki kraksy odczuwa do dziś.

Co prawda Froome pojawił się niedawno w Japonii i według wstępnych informacji miał wystartować w odbywającym się tam Saitama Criterium, lecz ostatecznie zrezygnował z występu, ograniczając się jedynie do przeprowadzenia rekonesansu trasy olimpijskiej, który przeprowadził wspólnie z Michałem Kwiatkowskim.

Nieco ponad dwa tygodnie po tym wydarzeniu ponownie gościł na stole operacyjnym, przechodząc zabieg usunięcia metalowych elementów z biodra i łokcia. “Wszystko poszło idealnie” – zapewnił na Twitterze.

Froome’a czeka teraz kilkudniowa przerwa od treningów. Na starcie sezonu 2020 powinien on już jednak być w optymalnej dyspozycji. Jak zapowiada, jednym z jego najważniejszych celów będzie Tour de France. Pojawi się również na starcie wyścigu olimpijskiego ze startu wspólnego.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top