Świat

Sam Bennett oficjalnie rozstał się z BORA-hansgrohe

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 15th stage Tineo - Santuario del Acebo 154,4 km - 08/09/2019 - Sam Bennett (IRL - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2019

Sam Bennett nie jest już kolarzem BORA-hansgrohe. Tym samym można spodziewać się, że lada dzień ogłoszony zostanie jego transfer do ekipy Deceuninck – Quick Step.

Saga związana ze sprinterem trwa już od dłuższego czasu. Po długich bojach Ralph Denk, który wcześniej upierał się, że słowna umowa przedłużenia kontraktu z Bennettem jest obowiązująca, zdecydował się ustąpić. W czwartek oficjalnie ogłoszono, że 29-latek jest już wolnym zawodnikiem.

“Zarząd zdecydował się zaakceptować życzenie zawodnika, dotyczące rozstania z ekipą i kontynuować karierę w innej drużynie. Życzymy mu wszystkiego dobrego” – czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na stronie internetowej Bory.

Wkrótce ogłoszony zostanie zapewne transfer Bennetta do Deceuninck – Quick Step. W ekipie Patricka Lefevere’a Irlandczyk będzie jednym z trzech sprinterów, obok Fabio Jakobsena i Alvaro Hodeg’a.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top