Świat

Mikel Landa chce odbudować baskijskie kolarstwo

Mikel Landa
Mikel Landa / fot. Fundacion Euskadi

Mikel Landa, szef ekipy Fundacion Euskadi zapowiedział, że jego ambicją jest zbudowanie zespołu nawiązującego do tradycji Euskaltell. Oznacza to walkę o licencję World Tour.

Drużyna, która od sezonu 2020 jeździć będzie z licencją ProContinental poczyniła sporo znaczących wzmocnień. Dołączyli do niej między innymi Juan Jose Lobato i Ruben Fernandez. Wobec likwidacji Euskadi – Murias to wyłącznie na jej barkach spoczywać będzie odpowiedzialność za kondycję baskijskiego kolarstwa.

“Celem, który sobie postawiliśmy jest osiągnięcie poziomu Euskadi sprzed lat. Projekt krok po kroku chce się rozwijać. Nie potrzebujemy pośpiechu” – mówił Mikel Landa, który w latach 2011-2013 zakładał charakterystyczną, pomarańczową koszulkę.

“Mam nadzieję, że za kilka lat drużyna powróci tam, gdzie była kiedyś” – dodawał. Nie wykluczył również, że w przyszłości reprezentować będzie barwy drużyny. Wiadomym jest jednak, że nie stanie się to przed 2021 rokiem. Do tego czasu związany jest bowiem umową z Bahrain-Merida.

W sezonie 2019 kolarze Fundacion Euskadi odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Zawdzięczają je Sergio Higuicie, który wygrał czwarty etap Volta ao Alentejo (2.2).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top