Polska

Maciej Bodnar: “Między mną, a BORA-hansgrohe nie ma nieporozumień”

Maciej Bodnar / BORA-hansgrohe
Maciej Bodnar / BORA-hansgrohe Tour de Slovaquie 2019 - 63th Edition - 2nd stage Bardejov - Bardejov 7,4 km - 18/09/2019 - Maciej Bodnar (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Igor Stancik/Photo Stancik/BettiniPhoto©2019

Maciej Bodnar w sezonie 2019 nie pojawił się na starcie żadnego z Grand Tourów. Dla Polaka, jak dotąd etatowego przybocznego Petera Sagana taki stan rzeczy był dużą niespodzianką. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” przekonuje on jednak, że nie rozmyśla przesadnie nad tym, co było i skupia się już na kolejnych celach, w tym – igrzyskach w Tokio.

34-latek jak dotąd dwunastokrotnie pojawiał się na starcie wyścigów trzytygodniowych. W 2019 roku po raz pierwszy od dekady nie zaliczył żadnego. “Bodi” zapewnia jednak, że o problemach z szefostwem nie może być mowy. “Jestem po pierwszym zgrupowaniu z drużyną i wszystko sobie wyjaśniliśmy. Nie ma między nami nieporozumień” – mówił dodając, że w 2020 roku znów zobaczymy go w Gran Tourach.

Mimo braku powołań na Giro, Tour i Vueltę Bodnar ocenił swój sezon jako udany. “Tam, gdzie startowałem, pokazywałem siłę i dobre przygotowanie. Zaliczyłbym go wręcz do bardzo udanych, gdybym wygrał czasówkę w Wyścigu dookoła Szwajcarii” – argumentował, wspominając przy okazji start w którym przegrał tylko z Rohanem Dennisem.

Specjalista od “czasówek”, podobnie jak wcześniej Michał Kwiatkowski, przeprowadził już rekonesans trasy IO w Tokio. Według niego jazda indywidualna na czas w Japonii będzie szybka i niezbyt techniczna. Start wspólny ocenił z kolei jako trudny, choć nie tak bardzo jak ten w Rio de Janeiro, gdzie Rafał Majka sięgnął po brąz.

Bodnar zadeklarował chęć startu w IO, choć zdaje sobie sprawę że konkurencja będzie spora. “W Tokio będziemy mieli tylko trzy miejsca. O tym, kto pojedzie, zdecydują trener i dyspozycja kolarzy w przyszłym sezonie. Liczę się z tym, że mogę nie pojechać” – przyznał.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top