Świat

Lorena Wiebes na celowniku CCC-Liv. Jest jednak małe “ale”

Lorena Wiebes
Lorena Wiebes / fot. Lorena Wiebes / Tim van Wichelen / Cor Vos

Zwyciężczyni rankingu UCI w sezonie 2019, Lorena Wiebes (obecnie Parkhotel Valkenburg) znalazła się w kręgu zainteresowań CCC-Liv. Rewelacyjna sprinterka wciąż ma jednak ważny kontrakt z aktualnym pracodawcą.

20-latka odniosła w tym roku aż 15 zwycięstw, zdecydowanie dominując w szybkich końcówkach wszędzie, gdzie tylko się pojawiała. Nic zatem dziwnego, że uwagę zwróciły na nią “duże” firmy. Według “Wielerflits” chcą ją zatrudnić Trek-Segafredo, Team Sunweb i CCC-Liv. Także sama zawodniczka chciałaby spróbować swoich sił w drużynie tego kalibru, lecz na przeszkodzie stoi jeden fakt.

Wiebes ma ważną umowę z Parkhotel Valkenburg aż do końca sezonu 2021. Walczy jednak o to, by udało się ją skrócić. Póki co nie pojawiła się na pierwszym zgrupowaniu zespołu przed 2020 rokiem. “To bardzo niefortunna sytuacja. Zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dała mi drużyna i za jej pracę” – napisała sprinterka na Twitterze.

Głos zabrała z kolei w mediach menedżer zespołu, Esra Tromp, która zapowiedziała, iż spotka się wkrótce z zawodniczką i zarządem, by znaleźć odpowiednie wyjście z sytuacji.

Wiebes w 2019 roku wygrała m.in. Nokere Koerse, igrzyska europejskie i mistrzostwa kraju.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top