Świat

Alessandro De Marchi wraca do treningów

Alessandro De Marchi
Alessandro De Marchi / fot. CCC Team / @cauldphoto

Jeden z najlepszych zawodników CCC Team, Włoch Alessandro De Marchi wraca do treningów. Rutynowany Włoch zaliczył poważny upadek podczas 9. etapu tegorocznej edycji Tour de France.

De Marchi, jedna z najmocniejszych kart w talii ekipy Dariusza Miłka na sezon 2019, na pierwszych kilometrach tego feralnego odcinka upadł, doznając szeregu skomplikowanych urazów, między innymi pęknięcia obojczyka i żeber oraz uszkodzenia płuca.

“Od początku wiedziałem, że mój powrót do zdrowia trochę potrwa. Nie sądziłem jednak, że będzie to aż tak trudne” – mówił 33-letni specjalista od ucieczek, cytowany przez “Wielerflits”. Przyznał on również, że sam upadek i związana z nim rekonwalescencja były “najtrudniejszymi momentami w jego karierze”.

Włoch ma nadzieję, że mimo swojego wieku zdoła jeszcze powrócić na poziom, jaki reprezentował przed kraksą. “Jestem ciekaw, jak będę reagować gdy powrócę do wyścigów. Szczerze mówiąc, trochę mnie to martwi” – mówił, mając na myśli nie tylko problemy natury fizycznej, ale również – blokadę psychiczną.

Mimo wszystko Alessandro De Marchi snuje już plany na sezon olimpijski. Walka o krążki w Tokio zajmuje w nich centralne miejsce. “Skupię się na dobrym otwarciu sezonu. Potem przyjdzie czas na wyścigi klasyczne, a następnie – prawdopodobnie Tour de France” – zdradził.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top