Świat

Skandal w mateczniku UCI. Szef World Cycling Centre stosował “formy terroru”

World Cycling Centre
World Cycling Centre

Szef zarządzanego przez Międzynarodową Federację Kolarską World Cycling Centre – Frederic Magne został zwolniony ze stanowiska. Według informacji, do jakich dotarła agencja AFP, dopuszczał się on “zastraszania i terroru”.

World Cycling Centre to nie tylko kompleks obiektów, wśród których znajduje się między innymi siedziba UCI, ale i miejsce, skupiające największe kolarskie talenty z krajów słabo rozwiniętych. Tam otrzymują one szansę na spokojny rozwój i występy w międzynarodowych imprezach. WCC dochowało się od początku swojego istnienia kilku “dużych” nazwisk, między innymi Daniela Teklehaimanota czy medalisty mistrzostw świata na szosie, Ramunasa Navardauskasa.

Według doniesień agencji AFP funkcjonowanie tej instytucji od dłuższego czasu zaburzane było przez jej szefa, Magne’a. Miał się on dopuszczać “systematycznego zastraszania”, a także manipulacji i gróźb. Dodatkowo stosować miał on w stosunku do podległych mu osób “formy terroru”.

UCI usunęła już Magne’a ze stanowiska. On sam nie chciał komentować tych doniesień, choć jego prawnik zaprzeczył, by informacje rozpowszechniane przez AFP były prawdziwe. Uważa on, że jest to atak na dobre imię jego klienta.

Magne w przeszłości był kolarzem torowym. Łącznie w dorobku ma osiem złotych medali mistrzostw świata.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top