Świat

Filippo Ganna chce pobić rekord świata w jeździe godzinnej

Filippo Ganna
Filippo Ganna / Team Ineos

Filippo Ganna (Team Ineos), który przed kilkoma dniami na torze w Mińsku ustanowił kapitalny rekord świata w wyścigu indywidualnym na 4 kilometry (4.02.647) chciałby podjąć próbę poprawienia rekordu w jeździe godzinnej, należącego aktualnie do Victora Campenaertsa.

Zaledwie 23-letni kolarz, który w tym sezonie zaliczył między innymi zwycięstwo etapowe podczas Binck Bank Tour i sięgnął po brąz mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas nie ukrywa, że poprawienie wyniku Belga z Lotto Soudal jest jednym z jego najważniejszych celów.

“Chcę to zrobić, ale aby móc w ogóle o tym marzyć, trzeba wypracować odpowiednią wytrzymałość. Dlatego wcześniej spróbuję swoich sił w wyścigu trzytygodniowym” – oświadczył Ganna, cytowany przez “La Gazzetta dello Sport”.

Według włoskich dziennikarzy, prawdopodobny jest start ich rodaka w przyszłorocznym Giro d’Italia. Rozważany jest również jego występ w Vuelta a Espana, lecz hiszpański Grand Tour, odbywający się po igrzyskach olimpijskich, jest raczej wariantem alternatywnym.

Co ciekawe, mimo realnej szansy na medal w “czasówce”, Ganna podczas IO w Tokio wystartuje tylko na torze.

Aktualny rekord świata w jeździe godzinnej to 55 kilometrów i 89 metrów. Ustanowiony został 16 kwietnia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top