Hyde park

Czasówka na Mirador de Ezaro podczas Vuelta a Espana?

Mirador de Ezaro
Mirador de Ezaro / fot. wikimedia commons

Według plotek, organizatorzy Vuelta a Espana chcą ulokować jeden z etapów jazdy indywidualnej na czas na piekielnie stromym Mirador de Ezaro, gdzie nachylenie dochodzi momentami do 40%.

Hiszpański Grand Tour przyzwyczaił nas już do etapów, kończących się krótkimi, bardzo stromymi podjazdami. Zorganizowanie na jednym z nich jazdy indywidualnej na czas byłoby pomysłem z jednej strony bardzo ciekawym, lecz z drugiej kontrowersyjnym. Parametry Mirador de Ezaro są bowiem niezwykle brutalne.

Na dystansie 1,8 kilometra średnie nachylenie wynosi niemal 15%. Według oficjalnych pomiarów maksymalne – około 30, lecz w 2016 roku, kiedy zlokalizowano tam finisz 3. etapu komputery niektórych zawodników wskazywały wartość o dziesięć punktów procentowych wyższą.

Profil Mirador de Ezaro, źr. Twitter

O tym, że pojawiła się idea “czasówki” z tym podjazdem poinformował fiński analitych kolarskich wspinaczek, kryjący się pod twitterowym pseudonimem “ammattipyoraily”. Zaznaczył on jednak że nie wiadomo, czy podjazd miałby stanowić jej całość, czy jedynie fragment.

O tym, czy podjazd znajdzie się na trasie wyścigu przekonamy się podczas oficjalnej prezentacji trasy Vuelta a Espana, która odbędzie się w grudniu. Dokładnej daty jeszcze nie ujawniono.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top