Polska

Attila Valter miał oferty z drużyn World Touru. Wybierze CCC Team?

Attila Valter
Attila Valter / fot. Szymon Sikora / CCC Development Team

Jak udało nam się ustalić, Węgier Attila Valter znalazł się w kręgu zainteresowań kilku drużyn World Touru. 21-latek aktualnie jeździ w CCC Development Team, sponsorowanym przez Dariusza Miłka.

Valter to najlepszy zawodnik CCC Development Team, który do zespołu trafił z Pannon Cycling. W sezonie 2019 odniósł sześć zwycięstw, między innymi w mistrzostwach kraju w jeździe indywidualnej na czas oraz na 9. etapie Tour de l’Avenir. Zwłaszcza ten drugi, prestiżowy triumf sprawił, że zrobiło się o nim naprawdę głośno.

Naturalnym krokiem wydawał się wobec tego transfer do worldtourowego CCC, choć z drugiej strony Węgier miał solidny argument, by “poczekać” jeszcze jeden sezon. Łączy bowiem starty na szosie z MTB i chce w barwach swojego kraju wystartować w tej drugiej dyscyplinie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pozostanie w drużynie rozwojowej z pewnością pozwoliłoby na bardziej elastyczny kalendarz i bardziej optymalny program przygotowań do występu w cross-country.

Z drugiej strony, Valterem poważnie zainteresowane są drużyny z grona World Touru. Poza CCC, będącym dla niego “naturalną” drogą, jego zatrudnienie sondowały dwa inne zespoły. Wizja występów w najważniejszych wyścigach świata, a przede wszystkim – w rozpoczynającym się u naszych Bratanków Giro d’Italia bez wątpienia jest kusząca. I kto wie, być może przechyliła ona szalę.

Według naszych informacji Attila Valter najbliżej jest jednak przejścia do CCC Team. 21-latek powinien byłby w tym zespole nie tylko perspektywicznym uzupełnieniem, ale i realnym wzmocnieniem składu. Obok Georga Zimmermanna (5. kolarz “generalki” Tour de l’Avenir) czy Szymona Sajnoka stałby jednym z najmłodszych zawodników ekipy.

CCC Team przed sezonem 2020 poczynił wiele istotnych wzmocnień. Obok wspomnianego już Zimmermanna zatrudniła m.in. Fausto Masnadę, Matteo Trentina i Ilnura Zakarina.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top