Polska

Ujawniamy: prawdopodobny skład CCC Development Team na sezon 2020

Stanisław Aniołkowski
Stanisław Aniołkowski / fot. CCC Development Team

Ledwie zakończył się sezon 2019, a w zespołach niższej kategorii trwa już w najlepsze budowanie ekip na sezon 2020. Polskie podwórko zawsze słynęło z tego że jest daleko w tyle za resztą świata i w sumie niewiele o zmianach personalnych w grupach wiadomo aż do przełomu stycznia i lutego. Dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się drużynie CCC Development Team – pisze w swoim debiutanckim tekście dla naszego serwisu Łukasz Sokół.

Najlepsza Polska grupa o statusie Continental miała wyśmienity sezon, zakończony aż 17 zwycięstwami. Dwóch jej kolarzy podpisało już kontrakty z “siostrą” z World Touru (Michał Paluta i Kamil Małecki). Teraz niewątpliwie przychodzi czas na odmłodzenie jej składu.

Na pewno zostaną w niej zawodnicy, którzy podpisali końcem 2018 roku 2 – letnie kontrakty, czyli: Szymon Tracz, Piotr Pękala, Sergio Tu, Karol Wawrzyniak, Damian Papierski i Kacper Walkowiak. Dotychczas niejasna była sytuacja Stanisława Aniołkowskiego, którego wielu kibiców widziało w przyszłym w grupie CCC WT. Jak na razie jednak świetnie zapowiadający się sprinter pozostanie na zapleczu pierwszej drużyny.

Nadal nie wiadomo co bedzie z trzema pozostałymi zawodnikami z aktualnego składu (Attila Valter, Piotr Brożyna, Patryk Stosz). Kolarz z Węgier, który niewątpliwie był najlepszym zawodnikiem CCC Devo poważnie myśli o starcie w Igrzyskach Olimpijskich w kolarstwie górskim dlatego w kuluarach mówi się, że kontrakt w World Tourze podpisze dopiero od sierpnia 2020 roku. Z drugiej strony jednak Giro d’Italia startuje z Węgier co może przekonać go do wcześniejszego dołączenia do zespołu z prawem startu w Grand Tourze.

W polskiej ekipie nie zabraknie także nowych twarzy. Od co najmniej połowy tego roku wiadomym było, że dwóch zawodników z juniorskiego zaplecza (Copernicus – CCC) przejdzie do młodzieżowej drużyny. Tymi zawodnikami będą Michał Gałka oraz Michał Jaskot. Obaj w tym sezonie z sukcesami radzili sobie zarówno na wyścigach zagranicznych (Gałka wygrał prestiżowy wyścig w Niemczech Cottbuser Etappenfahrt) jak i na wyścigach w Polsce (Jaskot wywalczył tytuł juniorskiego szosowego Wicemistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego).

Od razu z juniorskiego peletonu do grupy zawodowej przeskoczy Dominik Górak. Mistrz Polski juniorów w jeździe na czas do tej pory reprezentował barwy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Nie może także w drużynie zabraknąć kolejnego już zawodnika zagranicznego. Będzie nim Czech, Petr Kelemen – juniorski Mistrz kraju w wyścigu ze startu wspólnego z roku 2018 mający na swoim koncie także wiele sukcesów na torze.

Z zespołem łączeni są ponadto: Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), który na swoim koncie ma wiele sukcesów głównie w kolarstwie torowym i Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia) choć tu mam wrażenie ze to bardziej moje życzenie… Po tym jednak, co pokazuje na torze rywalizując jak równy z równym np. z Vivianim, to zainteresowanie jest całkiem realne.

Prawdopodobny skład CCC Development Team na sezon 2020:

Stanisław Aniołkowski, Michał Gałka*, Dominik Górak*, Michał Jaskot*, Petr Kelemen*, Szymon Krawczyk*, Damian Papierski, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Sergio Tu, Attila Valter, Kacper Walkowiak, Karol Wawrzyniak.

* Zawodnicy łączeni z zespołem CCC jednak bez oficjalnego potwierdzenia

Łukasz Sokół

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top