Świat

Mathieu van der Poel zadebiutuje w Grand Tourze? Corendon-Circus chce wystartować w Vuelta a Espana

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Drużyna Mathieu van der Poela – Corendon-Circus – chce wystartować w przyszłorocznej edycji Vuelta a Espana. Hiszpański Grand Tour rozpocznie się bowiem w Kraju Tulipanów.

Corendon to drużyna jeżdżąca z licencją ProContinental, która jednak w sezonie 2019 polegać mogła niemal wyłącznie na geniuszu Van der Poela. Jedna z największych gwiazd sezonu zgromadziła ponad 60% dorobku punktowego całej drużyny. Szefostwo zdaje sobie sprawę z takiego stanu rzeczy i szykuje konkretne wzmocnienia.

W mediach pojawiają się informacje, łączące z drużyną m.in. Petra Vakoca, Sachę Modolo czy Louisa Vervaeke. Dzięki nim zespół stałby się o wiele bardziej konkurencyjny i zdolny do walki na kilku polach. Między innymi w ostatnim z wyścigów trzytygodniowych sezonu.

“To jasny cel naszego zespołu” – zadeklarował menedżer ekipy, Christoph Roodhooft cytowany przez serwis Wielerflits. “Chcemy także poszerzyć skład i zdjąć nieco odpowiedzialności z barków Matheiu” – dodał.

Wizja debiutu w Grand Tourze byłaby z pewnością kusząca dla Van der Poela, który po igrzyskach olimpijskich (wystartuje w MTB) mógłby podejść do tego wyzwania z “czystą głową”. Czy szansa na “dziką kartę” jest realna? Szczerze mówiąc – gwarantuje ją w zasadzie już sama obecność MvdP, a takie nazwiska jak Vakoc czy Modolo sprawiłyby, że zespół stałby się konkurencyjny w każdym terenie poza wysokimi górami.

Vuelta a Espana 2020 rozpocznie się 14 sierpnia w Utrechcie. W trakcie etapu ze startem i metą w Bredzie peleton przejdzie przez… kościół Grote Kerk.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top