Świat

Wout van Aert zaliczył trening przełajowy

Wout van Aert
Wout van Aert / fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) w piątek odbył swój pierwszy trening przełajowy po kontuzji, jakiej nabawił się podczas tegorocznego Tour de France.

Belg, który w trakcie “czasówki” w Pau zaliczył groźny upadek i poważnie uszkodził nogę, wciąż nie odzyskał pełnej sprawności. Przed kilkoma dniami, w rozmowie z rodzimymi mediami zdradził, że przy treningach dłuższych, niż dwugodzinne nadal odczuwa intensywny ból.

Mimo to nie ustaje w staraniach, by zaliczyć jeszcze choć kilka startów w trwającym sezonie przełajowym. Ma nadzieję, iż uda mu się powrócić do pełnej sprawności jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Piątkowy trening może być sygnałem, że istnieje na to realna szansa.

Van Aert przejechał w terenie prawie 69 kilometrów ze średnim tempem 27 km/h. Powrót do przełajów z pewnością bardzo ucieszył również samego zawodnika który zdradził niedawno, iż bardzo przeżył kontuzję i musi korzystać z pomocy trenera mentalnego.

źr. Strava

25-latek od sezonu 2019 jest kolarzem Jumbo-Visma, w barwach którego sięgnął m.in. po dwa etapowe skalpy Criterium du Dauphine i jeden Tour de France. Okoliczności jego przenosin do zespołu Richarda Plugge są aktualnie jednak przedmiotem badań sądu, który sprawdza, czy rozstając się z Veranda Willems nie naruszył obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top