Świat

Remco Evenepoel zadebiutuje w Grand Tourze?

Remco Evenepoel w sezonie 2020 zadebiutuje prawdopodobnie w wyścigu trzytygodniowym. Jak zapowiedział, może się pojawić na starcie Giro d’Italia.

Rozpoczynający się na Węgrzech wyścig zapowiada się niezwykle ciekawie. Choć lista startowa kryje w sobie póki co niemal same niewiadome, ciekawa i dość nietypowa trasa, przypominająca raczej to, co znamy z Tour de France sprawi, że na starcie pojawić się powinno sporo głośnych nazwisk.

Swój udział potwierdził już Peter Sagan, a w rozmowie z belgijską “Sporzą” taką chęć zadeklarował również i Evenepoel, który po raz pierwszy sprawdziłby swoje siły w Grand Tourze. Podkreślił przy tym jednak, że wyścig ten nie będzie celem samym w sobie.

“W 2020 roku stawiam przede wszystkim na igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata” – mówił. “Jeżeli Giro d’Italia pasować będzie do mojego planu przygotowań do IO, mogę stanąć na starcie. Na razie za wcześnie by o tym mówić” – dodał podkreślając, że to zespół podejmie w tej kwestii ostateczną decyzję.

Evenepoel w swoim pierwszym sezonie w barwach Deceuninck – Quick Step zaliczał starty w klasykach i wyścigach tygodniowych. Odniósł pięć zwycięstw (m.in. w Classica San Sebastian), sięgnął również po wicemistrzostwo świata w jeździe indywidualnej na czas.

(fot. Deceuninck – Quick Step)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top