Polska

Hołd organizatorów Tour de Pologne dla Bjorga Lambrechta

Organizatorzy Tour de Pologne poinformowali, że numer, który w trakcie tegorocznej odsłony wyścigu nosił tragicznie zmarły Bjorg Lambrecht zostanie zastrzeżony.

Belg, kolarz Lotto Soudal 5 sierpnia, w trakcie trzeciego etapu wyścigu wypadł z trasy i uderzył w betonowy przepust. Mimo starań lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Długo zastanawiano się nad przerwaniem rywalizacji, lecz ostatecznie podjęto decyzję o skróceniu i neutralizacji czwartego dnia zmagań, który stał się tym samym hołdem dla 22-latka.

1 listopada organizatorzy Tour de Pologne przekazali, że numer 143, z którym jechał Lambrecht zostanie trwałe zastrzeżony i żaden zawodnik nigdy już nie będzie go nosić. “Pozostanie dla Bjorga. Pamiętamy!” – napisano.

We carry the memory of Bjorg Lambrecht everyday, but since it’s All Saints’ Day, please light a candle for him, wherever…

Opublikowany przez Tour de Pologne Piątek, 1 listopada 2019

Lambrecht uznawany był za jednego z faworytów Tour de Pologne 2019. W tym sezonie ze znakomitej strony pokazał się między innymi podczas Strzały Walońskiej (był 4.) czy Criterium du Dauphine (12. miejsce w “generalce” i wygrana klasyfikacja młodzieżowa).

Niech spoczywa w pokoju.

(fot. Lotto Soudal)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top