Polska

Czterech nowych kolarzy w CCC Development Team? Znamy ich nazwiska

O ile znamy już niemal kompletny skład CCC Team na sezon 2020, tak to, jak wyglądać będzie wspierana przez Dariusza Miłka drużyna rozwojowa wciąż pozostaje dużą zagadką. Rąbka tajemnicy odsłonił jednak dobrze zorientowany w realiach polskiego kolarstwa Łukasz Sokół.

Development Team w swoim pierwszym sezonie istnienia wypadł wręcz znakomicie. Jego kolarze odnieśli aż 18 zwycięstw, między innymi podczas mistrzostw Polski (Michał Paluta) czy prestiżowego Tour de l’Avenir (Attila Valter). Kilku z nich zaliczy “awans” do World Touru, tym samym niejako “osłabiając” swoją dotychczasową drużynę.

Wiadomo już, że przywileju tego dostąpią wspomniany już Paluta i Kamil Małecki. Czy w ich ślady pójdą kolejni kolarze? Wydawać się może, że szanse na to mają Stanisław Aniołkowski i Valter, lecz są to na razie jedynie dywagacje.

Kto z kolei dołączy do CCC Development? Według informacji Łukasza Sokoła może to być czwórka zawodników: Michał Jaskot, Michał Gałka, Szymon Krawczyk oraz Czech, Petr Kelemen.

Jaskot to aktualnie kolarz akademii Michała Kwiatkowskiego – Copernicus CCC, który z dobrej strony pokazał się podczas juniorskiego Nokere Koerse, zajmując 14. pozycję. Gałka to jego kolega z zespołu, mający w sezonie 2019 na koncie m.in. zwycięstwo w Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt.

Krawczyk aktualnie broni barw Voster-ATS, który meldował się w czołowej “10” etapów Karpackiego Wyścigu Kurierów czy Dookoła Mazowsza, zaś podczas nieźle obsadzonego Turul Romanei (2.1) był 11. Kelemen do zespołu trafić może z Centre Mondial, a na koncie ma występy w Tour de l’Avenir oraz mistrzostwach świata.

Czy plotki dotyczące tych ruchów się sprawdzą? Przekonamy się zapewne już niedługo.

(fot. Copernicus CCC)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top