Świat

Węgrzy robią, co mogą by wprowadzić swoich kolarzy na Giro. Zrobią to “kuchennymi drzwiami”?

Coraz więcej znaków zapytania wokół powstania węgierskiej grupy E-Powers Factory, która miała stanąć na starcie rozpoczynającego się w Budapeszcie, przyszłorocznego Giro d’Italia sprawia, że nasi Bratankowie szukają innej drogi, by wprowadzić swoich kolarzy na wyścig. Jedną z nich ma być porozumienie z Androni Giocattoli, tyle że ekipa ta… również nie może być pewna startu.

Przypomnijmy: E-Powers, w barwach którego miał jeździć między innymi Davide Rebellin był szumnie zapowiadanym projektem, który jednak z braku sponsorów zakończy się prawdopodobnie fiaskiem. Potencjalni zawodnicy drużyny mieli już, według włoskich mediów, otrzymać informację o tym, że mogą szukać nowego pracodawcy. Tym samym wizja węgierskiego teamu przystępującego do rywalizacji w Corsa Rosa staje się bardzo mglista.

Wobec tego faktu tamtejsza federacja szuka innej drogi, by wprowadzić swoich rodzimych kolarzy do peletonu Giro. Według informacji serwisu Bikemag, doszła ona do porozumienia z Androni Giocattoli. Jego treść jest skomplikowana i, nawet jak na kolarskie standardy, dość kuriozalną.

Otóż: jeżeli ekipa Gianniego Savio otrzyma “dziką kartę” na Giro, dołączy do niej dwóch Węgrów, aktualnie jeżdżących w Kometa-Xstra. Mowa o Martonie Dinie i Eriku Fetterze. Duet ten pojedzie w Corsa Rosa, a na jego miejsce do hiszpańskiej drużyny dołączy dwóch innych naszych Bratanków.

Jak donoszą wegierscy dziennikarze, projekt ten jest już w zaawansowanej fazie. Czy wypali? Czy w ogóle będzie musiał wypalić (bo przecież fiasko powstania E-Powers wciąż nie jest przesądzone)? O tym zapewne wkrótce się przekonamy.

Jako dygresję dodać wypada, że spore szanse, by narobić podczas Giro zamieszania (chociażby w ucieczce) miałby jeżdżący w CCC Development Attila Valter, lecz póki co brak informacji, by szefostwo zdecydowało się na włączenie go do grupy World Touru.

(fot. RCS Sport)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top